SAGEM.THE.CZ

server
Skrytí loga operátora na Sagemech řady MY V65
Krátký a malý návod na skrytí loga operátora z displeje telefonu. Postup může fungovat i u dalších telefonů, avšak v některých případech závisí i na použité SIM kartě. Článek sepsal nový autor našeho serveru DuckDaffy.
Vydáno: 14. 07. 2005 | Přečtení: 3572
Autor: DuckDaffy | Komentáře (7) | Tisk článku | Info email

 
Potřebné vybavení
- datový kabel nebo infra port
- SagemDoctor či jiný SW pro editaci fieldů.

Trocha teorie na začátek
Skrytí loga operátora v menu umožňují telefony Sagem až u modelů myX-7 či myV-75. Popisovaný postup by měl fungovat na všech nižších typech řady myX či myV. Ověřeno na myV-65.
Zobrazení či skrytí loga operátora má v popisu práce field číslo 240 v paměti EEPROM. Pro práci s fieldy je třeba telefon připojit k počítači pomocí datového kabelu nebo pomocí infra portu. Dále potřebujeme program, který dokáže komunikovat přes sériový port s telefonem a také pracovat s fieldy. V tomto popisu se budeme věnovat programu SagemDoctor, jakožto zdařilému a oblíbenému nástroji pro telefony Sagem.

Postup
Nejprve si nastavíme telefon tak, aby si rozuměl s počítačem a programem. Vstoupíme do menu Nastavení/Jiné/Data (na různých telefonech může být tato položka jinde nebo mít jiný název) a zvolíme vhodnou rychlost komunikace. Pokud budeme editovat jeden field tak je prakticky jedno jakou rychlost zvolíme. Pro naše účely zvolíme 19200 kbit a potvrdíme OK.
Nyní se ujistěte, že je kabel dobře zapojený v PC a na kterém portu se přesně nachází. Dále se přesvědčte, že nemáte spuštěný žádný program, který s tímto portem pracuje. Například Girder - dálkové ovládání PC.
Po spuštění programu SagemDoctor se nás program zeptá na jakém sériovém portu chceme pracovat - kde je připojený telefon, to musíte vědět sami. :)Nyní, pokud máme v telefonu nastavenou rychlost komunikace na 19200, není třeba nic dále nastavovat, jinak je třeba klávesou B nastavit stejnou rychlost komunikace, jakou máme zvolenu v telefonu.
V hlavním menu nás nyní zajímá položka označená 5 - Edit eeprom field, editace fieldu v paměti EEPROM.Po zvolení volby se program dotáže, který field nás zajímá. Odpovíme 240 a potvrdíme ENTERem.Před odklepnutím ENTERu doporučuji stisknout na telefonu nějakou klávesu, třeba červené tlačítko zavěšení hovoru, aby se rozsvítil displej. Tím zaručíme korektní práci sériové komunikace s telefonem.
Teď může nastat první komplikace. Buď komunikace proběhne v pořádku nebo ne. Potenciálních zdrojů problému není mnoho, zpravidla je buď špatně zvolený komunikační port, uspaný telefon nebo nesprávná rychlost komunikace. Pokud proběhne vše tak jak má, dostaneme obrazovku podobou této.Na našem příkladu je obsah fieldu 240 roven 94 09 12 88 C2 25. Doporučuji, abyste si někam poznamenali obsah vašeho fieldu, kdyby náhodou po zásahu něco nefungovalo tak jak by mělo. Důležitá je teď hodnota 09. V tomto případě ji přepíšeme 01, celý obsah fieldu potom bude vypadat následovně 94 01 12 88 C2 25. Je-li tam 08, přepíšeme na 00. Patrně máte vypnuté zobrazení hodin na displeji.
Pokud máte na místě naší 09 nebo 08 hodnotu jinou, je situace poněkud komplikovanější. Pokud nastavíte tento byt na hodnotu 01 může se změnit nastavení některých dalších funkcí (hlavně mazání SMS při změně SIM karty a pípnutí při docházející baterii. Proto raději po úpravě zkontrolujte nastavení těchto funkcí.
Uložení editovaného fieldu provedeme ENTERem. Opět doporučuji nejdříve rozsvítit displej.
Na dotaz programu, zda skutečně chceme zapsat novou hodnotu odpovíme Y. Pozor na qwertz/qwerty klávesnici.Úspěšný zápis hodnoty vypadá asi takto.Na otázku programu, zda chceme editovat další fieldy Edit another field? (Y/n), odpovíme N a program pak klávesou ESC ukončíme. Tím celá editace končí. Nyní stačí telefon jen vypnout a zapnout a změna nastavení bude hned viditelná.
 
Komentáře, tisk, email upozornění:
Komentáře (7)
Tisk článku
Info email
 
Hodnocení článku:
Špatný článek (hlasováno 628x)
Normální kvalita (hlasováno 565x)
Dobrý až super (hlasováno 562x)
 
Související články:
Jak na ICQ v nových Sagemech (13.03.2007)
Nahrávání Java aplikací do nových Sagemů (09.01.2007)
Malý tip pro Sagem My pictures and sounds (12.07.2006)
Vylepšujeme telefon aneb tuning MY X-6 (07.06.2006)
Hudba v Sageme podruhé - návod s obrázky (09.01.2006)
MY X-8, datový kabel a upgrade softwaru (06.01.2006)
toplist

© TM 2005