SAGEM.THE.CZ

server
Nefunkční odchozí hovory - jak to opravit?
Dnes se podíváme na zoubek jednomu malému problému s voláním. Nejde o klasickou závadu, ale o špatné nastavení jedné služby v menu telefonu. Není to nic na co člověk nepřijde po chvíli sám, ale přesto se pár lidí s tímto problémem ozvalo, takže jsem připravil krátký návod na opravu.
Vydáno: 13. 07. 2005 | Přečtení: 3021
Autor: Tomáš Macek | Komentáře (1) | Tisk článku | Info email

 
Popis problému, příčina a řešení
Problém se objeví ve chvílí kdy se snažíte uskutečnit hovor. Po potvrzení čísla nezačne telefon vytáčet, pouze pípne nebo vypíše chybu doplňkové služby. Takto skončí všechna odchozí volání. U příchozích hovorů se žádná chyba neobjeví a hovor se normálně uskuteční.
Příčina je velice jednoduchá - problém způsobuje zapnutý Anonymní mód (skrývání vlastního čísla při volání). Tato služba je závislá na operátorovi. Pokud ji máte u něho zapnutou k problémům nedojde. Ty nastanou ve chvíli kdy je v menu tato služba zapnuta, ale u Vašeho operátora aktivní není. Řešení je tedy velmi jednoduché - stačí v nastavení tuto položku vypnout (nastavit ji na hodnotu Ne nebo Nastavená - Present).

Chování telefonu a cesta v menu
Forma ve které se s tímto problémem můžete setkat má několik tvarů. Ty jsou závislé na stáří a modelu Vašeho telefonu. Vezmeme to proto chronologicky a vždy sí popíšeme jakým způsobem telefon upozorní na špatné nastavení anonymního módu a také cestu v menu, kde tento problém odstraníte (pro jistotu uvádím i anglické názvy položek v menu).

Řada 9xx
Při pokusu zavolat na libovolné číslo telefon před vytáčením pouze pípne a spojení je ukončeno. Stejné chování může být při odesílání SMS (popis problému u této řady berte prosím s rezervou - neměl jsem možnost ověřit skutečné chování a píši vše jen z hlavy. Je možné že telefon vypíše ještě nějakou chybu nebo upozornění, ale nejsem si vůbec jistý).
Cesta v menu je krátká a jasná:
Volání > Anonymous
Calls > Anonymous

Řada 30xx
Tento telefon jsem bohužel v době psaní článku také neměl v ruce takže opět píší po paměti. Pokud mě paměť neklame tak přístroj stejně jako u řady 9xx pípne a navíc vypíše chybu/varování ohledně doplňkové služby.
Navigace v menu:
Volání > Zobrazení čísel > Inkognito
Calls > Display numbers > Anonymous

MY X-5, MY X3-2,...
Při pokusu o volání obdržíte krásnou hlášku Doplňková služba odmítnuta (Supplementary service rejected) a tím Vaše pokusy o volání skončí.
Oprava v menu:
Volání > Ukázat čísla > Inkognito
Calls > Display numbers > Anonymous mode

MY X-6
U nových telefonů Sagem maličko změnil překlad takže uvidíte varování Doplňková služba neaktivní (Supplementary service inactive).
Oprava v menu:
Nastavení > Volání > Ukázat čísla
Settings > Calls > Display Numbers
 
Komentáře, tisk, email upozornění:
Komentáře (1)
Tisk článku
Info email
 
Hodnocení článku:
Špatný článek (hlasováno 582x)
Normální kvalita (hlasováno 510x)
Dobrý až super (hlasováno 517x)
 
Související články:
Jak na ICQ v nových Sagemech (13.03.2007)
Nahrávání Java aplikací do nových Sagemů (09.01.2007)
Malý tip pro Sagem My pictures and sounds (12.07.2006)
Vylepšujeme telefon aneb tuning MY X-6 (07.06.2006)
Hudba v Sageme podruhé - návod s obrázky (09.01.2006)
MY X-8, datový kabel a upgrade softwaru (06.01.2006)
toplist

© TM 2005