SAGEM.THE.CZ

server
Zapomenutý Kód telefonu? Žádný problém
Sagemy mají už od pradávna zabudován jako bezpečnostní prvek takzvaný Kód telefonu. Jde o ochranu Vašeho telefonu pomocí kódu v případě krádeže a změně SIM karty. Co však dělat když tento kód zapomenete?
Vydáno: 02. 06. 2005 | Přečtení: 4066
Autor: Tomáš Macek | Komentáře (1) | Tisk článku | Info email

 
Jak pracuje Kód telefonu (phone code)?
Princip je velice jednoduchý - uživatel si v menu Zabezpečení - Kód telefonu nastaví 4-8 místný kód, který si musí zapamatovat. Tento kód se naváže na IMSI číslo právě vložené SIM karty. Dokud používáte stejnou kartu nic se neděje. Jakmile ji ale změníte za jinou tak po zapnutí telefonu a zadání PINu budete vyzváni ještě k vložení Kódu telefonu (někdy překládán jako Kód přístroje). Pokud ho správně naťukáte telefon si naváže ke kódu IMSI nové karty a jeho vložení bude vyžadovat v případě že kartu opět vyměníte za jinou.
Problémy nastanou pokud si kód nepamatujete. Telefon má totiž počítadlo špatných zadání Kódu telefonu a podle toho kolik pokusů jste udělali nastavuje čekací dobu před další možností zadat kód. Po prvním špatném zadání nastaví 30 vteřin čekání, po každém dalším neúspěšném pokusu tuto dobu zdvojnásobí. Takže třeba při šestém špatném pokusu už budete čekat 16 minut.

Nastavení Kódu telefonu
Skočte do menu, vyberte v něm Zabezpečení - Kód telefonu. Zde se může nabídky mírně lišit podle stáří telefonu. U modelu MY X3-2 jsou přístupné položky Kontrola a Upravit. Pokud máte nový telefon musíte nejprve do menu Kontrola, kde je třeba zadat čtyřikrát číslici 0 a potvrdit ji OK. V tuto chvíli naskočí menu kde můžete Kód telefonu zapnout nebo vypnout. Po zapnutí můžete přejít do menu Upravit a tam opakovaně zadat Váš kód aby se uložil do paměti telefonu. Pokud budete chtít kód vypnout budete vyzvání k jeho zadání a pak teprve telefon nabídne možnost vypnutí.
U starších telefonů byla nabídka v menu jiná a kód se vypínal tak že jste místo něj zadali čtyři nuly.Odstranění kódu a vynulování počítadla
K vypnutí kódu budete potřebovat kabel nebo infraport namapovaný jako COM port a program na editaci eeprom (doporučuji stáhnout Sagem doctor, protože postup budu popisovat v něm). První věcí kterou je třeba udělat je nastavit rychlost komunikace. Pokud jste ještě SIM kartu nezměnili a chcete jen vypnout zapomenutý kód skočte do menu Příslušenství - Data a nastavte rychlost na 19200 baudů. Uživatelé který již změnili SIM kartu takto rychlost nastavit nemohou, protože do menu telefonu již nemají přístup. Zde je třeba použít nejprve program který umí detekovat rychlost která je v telefonu nastavená. K tomu doporučuji prográmek ASTU (Chrisi díky za tuhle a další geniální utility), který samozřejmě naleznete na tomto serveru v Downloadech. Stačí ho spustit, vybrat COM port, na telefonu stisknout libovolné tlačítko aby se rozsvítilo podsvícení a klepnout na tlačítko log. V hlavním okně objeví log podobný tomuto:
Phone information: 765632048191 JA3,JC: 270104 1656
Field 0: 083A25580920684525
Field 5709:
Hashtable 22
Simlockdata for to:
Code for monitormode: *226632623X0   X is a number from 0-9
Nyní můžete astu ukončit. Jeho vedlejším efektem totiž je že po jeho použití nechá na telefonu nastavenou rychlost 19200 baudů.
Teď už můžete spustit program Sagem Doctor a v něm hned na první obrazovce vyberte Váš COM port. V hlavní nabídce vyberte možnost 5 - Edit eeprom field a na další obrazovce budete vyzvání k zadání čísla pole. Pokud chcete vynulovat počítadlo špatných zadání kódu napište číslo 102 a potvrďte enterem. Pokud jste zadali třeba třikrát objeví se tento obsah 03 00 00 00. Pole nastavte na samé nuly a editaci ukončete enterem. Program se zeptá zda chcete zapsat hodnotu do telefonu (potvrdíte klávesou Y). Nyní máte počítadlo vynulované - můžete to hned vyzkoušet tím že zkusíte zadat Kód přístroje v menu.
Druhou možností je vynulovat přímo kód. Stejným způsobem v Sagem Doctoru vyvolejte editaci eeprom a zadejte číslo 100. Pokud jste měli nastaven kód například 123456, objeví se tento obsah pole 21 43 65 FF. Pro úplné vynulování kódu vložte jako obsah pole hodnotu 00 00 FF FF. Opět potvrďte zápis nového obsahu, ukončete Sagem doctora a vyrestartujte telefon...
 
Komentáře, tisk, email upozornění:
Komentáře (1)
Tisk článku
Info email
 
Hodnocení článku:
Špatný článek (hlasováno 625x)
Normální kvalita (hlasováno 531x)
Dobrý až super (hlasováno 547x)
 
Související články:
Jak na ICQ v nových Sagemech (13.03.2007)
Nahrávání Java aplikací do nových Sagemů (09.01.2007)
Malý tip pro Sagem My pictures and sounds (12.07.2006)
Vylepšujeme telefon aneb tuning MY X-6 (07.06.2006)
Hudba v Sageme podruhé - návod s obrázky (09.01.2006)
MY X-8, datový kabel a upgrade softwaru (06.01.2006)
toplist

© TM 2005