SAGEM.THE.CZ

server
Tipy a triky pro MY X-6
Při používání telefonu MY X-6 bylo objeveno několik triků jak si usnadnit některé činnosti. V tomto článečku jich proto několik najdete a doufáme že se Vám budou hodit. Některé z nich jsou i v manuálu, ale pro jistotu je sem také přidáváme.
Vydáno: 04. 12. 2003 | Přečtení: 5561
Autor: Tomáš Macek | Komentáře (0) | Tisk článku | Info email

 
Rychlé zapínání tichého režimu
Tato funkce se již nedá nastavit na programovatelnou klávesu. Místo ní byla byla použita klávesa *. Pokud ji v pohotovostním režimu podržíte, dojde k aktivaci tichého módu. Opětovným podržením se tato funkce opět vypne.

Rychlý přístup do menu Hry
Tento trik funguje zřejmě pouze na telefonech prodávaných firmou Vodafone. Pokud v pohotovostním režimu podržíte klávesu 9 dojde k přepnutí do menu Hry.

Aktivace Hands free
Když během hovoru, nebo jeho vytáčení stisknete zelené sluchátko, zapnete hlasité handsfree. Jeho hlasitost můžete dále regulovat pomocí kontextových kláves. Deaktivaci provedete opětovným stiskem tlačítka se zeleným sluchátkem.

Aktivace lupy při psaní zpráv
Pokud Vám nevhovuje velikost písma při psaní jak SMS tam MMS zpráv, můžete si aktivovat lupu. Jde to buď přes menu Možnosti - Aktivovat lupu nebo rychleji podržením klávesy #. Deaktivace opět podržením stejné klávesy.

Samospoušť u fotoaparátu
V menu Nastavení - Fotoaparát si nastavte potřebnou časovou prodlevu (5, 10, 15 sekund) a aktivujte fotoaparát. Nyní stisknutím zeleného tlačítka začne odpočet a po jeho skončení dojde k sejmutí fotografie. Odpočet se bohužel nikde nezobrazuje.

Vyvolání hlavních položek v menu
Pokud v některém submenu (například Úkoly v Organizéru, seznam kontaktů nebo vytvořených fotek) zabloudíte a potřebujete se dostat na hlavní nebo první položku v tomto menu stačí zmáčknout klávesu #. Telefon Vás tam okamžitě přesune.

Kategorii událostí v kalendáři
Při zadávání událostí do kalendáře si ohlídejte jakou kategorii jste zvolili. U schůzek jsou například položky Datum začátku a konce a čas začátku a konce, které musíte vyplnit, což může někdy zdržovat. Když ale vybere kategorii prázdniny nebo narozeniny, stačí vyplnit jen jeden čas (v menu Úkolů toto neplatí).

Tip pro program My pictures and sounds 7.04
Během odesílání dat do PC doporučuji vypnout optimalizaci přenosové ryhclosti. Spojení pak probíhá na 115200 baudech a u větších přenášených souborů (např. wav přes 100 kilobajtů) vznikají problémy. Telefon totiž nepotvrdí příjem souboru a přenos bude zrušen.

Větší doba nahrávání v záznamníku
Normálně lze v Záznamníku uložit maximálně 30 vteřin. Jednoduchým trikem lze tuto délku natáhnout až na 1 minutu a 49 sekund. Použíjde editaci MMS zpráv a v ní dejte Možnosti - Vložit - Nahrát komentář. Telefon pak dovoluje uložit takto dlouhý zvuk i když v trochu nižší kvalitě. Po nahrátí, uložte MMS zprávu a po té z ní nahratý zvuk můžete extrahovat a uložit si ho do Multimédia - Moje zvuky.

Pokud znáte ještě další triky, napište je do diskuze!

Děkuji Bedřichu Bednářovi, který je autorem jedné z recenzí MY X-6 zde na serveru, za několik tipů z těch které jsem zde popsal.
 
Komentáře, tisk, email upozornění:
Komentáře (0)
Tisk článku
Info email
 
Hodnocení článku:
Špatný článek (hlasováno 735x)
Normální kvalita (hlasováno 692x)
Dobrý až super (hlasováno 691x)
 
Související články:
Chyby a chybky telefonu MY X-6 (14.12.2004)
Zajímavosti v EEPROM (27.07.2004)
Rychlé volání na čísla uložená v paměti (07.03.2003)
Jedno programovatelné tlačítko navíc (07.03.2003)
Zajímavý tip pro SMS (07.03.2003)
toplist

© TM 2005