SAGEM.THE.CZ

server
Sagem MY X-6 - elegán z Francie
Byl jsem přesvědčen že u svého posledního Sagemu MW3022 zůstanu delší dobu. Moc se mi líbil jeho design, funkce i ovládání. Objevil se však model X-6 a neodolal jsem. Přešel jsem na tento vlajkový model francouzského Sagemu a v tomto článku se Vám pokusím sepsat malou recenzi doplněnou osobními zkušenosti za první tři týdny používání.
Vydáno: 12. 11. 2003 | Přečtení: 6199
Autor: Tomáš Macek | Komentáře (12) | Tisk článku | Info email

 
Obsah krabice
Jakmile jsem viděl první X-6 na vlastní oči, nedalo mi to a objednal jsem si pro sebe také jeden kousek. Telefon dorazil v krásné krabici s proměnným hologramem na přední straně. Na něm najdete obrázek dívky s podivným účesem, která byla vidět i na jiných materiálech propagujících tento telefon. Když se člověk pokochá a otevře krabici nalezne toto:
- 3x manuál (v mém případě čeština, slovenština, polština)
- 3x minimanuál (ty samé jazyky)
- telefon ve standartním modro-stříbrném provedení
- baterii Li-on
- handsfree
- nabíječku
- CD se softwarem
Jak je vidět tak balení bohužel neobsahuje náhradní kryty ani datový kabel. Při pohledu na telefon každého zaujme velikost displeje a poněkud menší rozměry klávesnice. Nemusíte mít však strach - píše se naní naprosto pohodově.

První zapnutí
Pro oživení telefonu musíte sejmout zadní kryt - to se ukázalo u jednoho kusu X-6 trochu problémem. I při odemčení pojistky, která zajišťuje zadní kryt, nešel tento jednoduše sejmout. Držel totiž jako přilepený. Jak jsem však později zjistil stačí jednoduše zatlačit na správná místa a kryt se uvolní velmi jednoduše. Vložení SIM karty s baterií a zpětné složení telefonu bylo již bezproblémové. Sice telefon používám krátkou dobu, ale kryty drží jak mají a neozývá se ani žádné vrzání jako občas u výměnných krytů jiných značek. Po zapnutí telefonu se objeví digitalizovaná animace kolibříka, který přilétá k několika květům a za chvíli mizí v dáli. Sagem chtěl zřejmě hned na úvod ukázat co displej dokáže, ale nevím zda zvolil nejlepší metodu. Animace je sice provedena pěkně ale vůbec se nehodí k tomu co telefon zobrazuje později. Tato animace se objevuje vždy při zapínání a vypínání telefonu. Po vložení PIN kódu se při prvním spuštění objeví nastavení datumu, hodin, časového pásma a letního času. Zde se objevuje první chyba české lokalizace - místo písmena Č se ojevuje chybný znak (jakési přeškrtnuté malé e). Ta samá chyba se objevuje i v části menu kde se nastavují časové údaje. Po tomto seřízení se telefon připojí k síti a začne si načítat kontakty a sms zprávy ze SIM karty a telefonu. Toto načítání je oproti starším telefonům rychlejší takže již nemusíte dlouho koukat na hlášku Probíhá třídění.

Menu telefonu a ovládání
Do menu telefonu vstoupite použitím kurzorové klávesy nahoru nebo dolů. V pravé části displeje se objeví velká animovaná ikona charakterizující vybrané menu. V případě seznamu kontaktů je to otevírající se kniha, u her je to hýbající se gamepad, pro přístup k fotografování zobrazuje ikona rotující fotoaparát. Ikony a jejich animace jsou udělány velmi pěkně a díky svým barvám perfektně využívají kvalitní displej přístroje. Vedle této hlavní ikony jsou v levém sloupci seřazeny menší ikonky s předcházejícími a následující položkami v menu. Pro vstup nebo opuštění konkrétního menu slouží kontextové klávesy. Použít můžete i klávesu s červeným telefonem - ta vás vrátí zpět do pohotovostního menu jejím jediným stisknutím. Animované ikony jsou použity pouze pro hlavní položky menu. Další úrovně již mají jen barevný obrázek a popis. Všechny následující submenu jsou tvořena kromě barevné hlavičky a spodního navigačního pruhu už jen textem. Menu však i přes to zůstává přehledné a lehce se v něm pohybuje. Jedinou nevýhodou je zrušení třetí programovatelné klávesy. Sagem tentokrát rozšířil nabídku možných přiřaditelných funkcí a teď jednu klávesu postrádám. Ale je zde naštěstí jedna pomoc - malým zásahem do PROM paměti telefonu se dá nastavit že programovatelné klávesy budou reagovat rozdílně na jejich podržení nebo dvojité stisknutí. Tímto způsobem se pak dají nastavit čtyři funkce na dvě programovatelné klávesy.

Kontakty a skupiny volajících
Jednou z nejvýraznějších změn prodělal adresář. Počet kontatků je omezen pouze velikostí uživatelské paměti v telefonu a není tedy pevně stanoven. Každý kontakt obsahuje několik polí: příjmení, jméno, hlavní číslo, emailovou adresu, další dvě telefonní čísla, společnost, skupinu, poznámku a fotografii. Zastavím se pouze u posledních třech položek. V telefonu opět naleznete několik předdefinovaných skupin. Celkem jich můžete mít v telefonu 15 a každé můžete nastavit ikonu, zvonění, vibrace a přesouvat do nich kontakty z vašeho adresáře. U Poznámky máte možnost uložit jakýkoliv text. Nevím kolik textu můžete uložit k poznámce, ale určitě se nemusíte bát že je místo jen pro krátký text. Při malém pokusu jsem napsal asi 120 znaků a telefon stále neměl dost. Horší je to s fotografií - při vkládání kontaktu není problém rovnou pořídit i fotografii dotyčného. Problém nastává když Vám daný člověk volá. Fotografie volajícího se zobrazí, ale bohužel se přes ni ještě zobrazí jeho jméno a telefonní číslo. Tyto texty ji bohužel zakryjí, takže z ní stejně nic nevidíte. Určitě by bylo lepší kdyby se v případě uložené fotografie zobrazila buď jen ta anebo se jméno volajícího zobrazilo na spodní části displeje. Tato chyba silně ubíjí význam uložených fotografií u kontaktů.
V adresáři se vyhledává pouze podle prvního písmene a v seznamu jsou najednou zobrazeny kontakty ze SIM i telefonu.

Volání, rádio a hlasové funkce
U volání žádné zvláštnosti nenajdete. Sagem podporuje všechny základní funkce, takže můžete využívat konferenční hovory, přidržení hovoru, přepnout se do tajného módu během hovoru,... Samozřejmostí je také zabudované handsfree, které aktivujete kdykoliv během hovoru stisknutím tlačítka se zeleným telefonem. Zvuk je i po této aktivaci čistý, bez šumu a praskání. Tyto neduhy se začnou objevovat jakmile ještě pomocí kontextových kláves začnete zvyšovat hlasitost na úplné maximum. Klávesy na ovládání hlasitosti reproduktoru je možné samozřejmě použít i při vypnutém handsfree. Hlasitý odposlech vypnete opětovným stisknutím zeleného telefonku.
Rádio, hlasové ovládání telefonu ani vytáčení čísel v tomto modelu nenajdete. Sice jsou telefony této značky na tyto funkce připravené už někdy od série 800, ale bohužel Sagem až na dvě vyjímky (rádio na modelu RC845 a záznamník hovoru na jedné verzi MW939) nikdy nepoužil. Hlasové ovládání a vytáčení bych oželel, ale rádio by se někdy hodilo.

SMS, EMS a MMS zprávy
Podpora zpráv je na velmi dobré úrovni. Sagem už zřejmě natrvalo opustil psaní zpráv svým způsobem (držením) a tak probíhá psaní na tomto telefonu klasickým způsobem. I přes malé rozměry klávesnice se na ní píše velmi pohodlně a rychle. Klávesy jsou z tvrdého materiálu a jejich stisk je ideální. Problémy budou mít pouze lidé se silnějšími prsty, protože klávesy jsou rozměrově malé. Při čtení a psaní zpráv Sagem zavedl novou klávesovou zkratku. Podržením klávesy # zapínáte a vypínáte lupu. Jedná se o zkratku na kterou si velmi rychle zvyknete. Krátkým stiskem této klávesy vyvoláte tabulku pro psaní speciálních znaků (je jich kolem 70 a jsou pěkně srovnány na jedné stránce, takže výběr konkrétního znaku je velmi rychlý). Telefon samozřejmě podporuje techniku T9. Testovaný český slovník je kvalitní a můžete doplňovat další slova. Bohužel toto doplňování slov telefon nabídne jen v určitých případech a vkládací dialog nejde vyvolat manuálně.
Telefon zvládá také v dnešní době nepříliš využívané EMS zprávy. V telefonu najdete dostatek zvuků, obrázků a animací, které můžete do zprávy vložit. Je samozřejmě možné také text ve zprávě formátovat dle libosti.
Všechny příchozí zprávy se automaticky ukládají do složky Přijaté a odeslané zprávy do složky Odeslané. Každá z těchto složek má vlastní menu, kde můžete mazat všechy zprávy, pouze nepřečtené, přeposílat zprávy dále,... Pak také existuje menu určené pro globální nastavení zpráv - je rozděleno pro normální SMS zprávy a multimediální MMS. Zde nastavujete centrum zpráv, formát odesílání, zda se mají zprávy po odeslání uložit do telefonu,... U MMS zpráv jsem testoval pouze jejich sestavení. Do MMS můžete vložit jakýkoliv zvuk a obrázek uložený v telefonu, můžete ho nahrát i při vytváření zprávy (v případě fotografií to platí také). Paměť pro MMS opět závisí na velikosti volné paměti a pro SMS je vymezeno 100 pozic.

Fotografujeme...
Jak asi víte, telefon obsahuje také fotoaparát. Jeho čočka se nachází na zadní straně přístroje a je chráněna krytkou. Pokud vyvoláte menu pro fotografování a zapomene krytku otevřít, telefon Vás na to upozorní chybovou hláškou. Při fotografování vidíte na displeji cílový objekt. Pomocí šipek doleva a doprava přepínáte fotografické módy - fotografování při horších světelných podmínkách, v exteriérech a vypínáte podsvícení displeje, které může zkreslovat obraz na displeji. Šipkami nahoru a dolů pak aktivujete digitální zoom, jenž je až čtyřnásobný. Po vyfocení se na displeji objeví dialog v jaké kvalitě chctete pořízenou fotografii uložit. K dispozici je mobilní formát při kterém se velikost pohybuje kolem 5 kilobajtů nebo vysoké rozlišení (640x480 bodů - maximum, které telefon umí), při kterém obrázek zabírá kolem 50 kilobajtů. V menu Nastavení telefonu je možné předdefinovat, který formát se bude standartně používat a při vybrání konkrétního módu tento dialog neuvidíte. Pro fotografie je určena sdílená paměť o velikosti 2,5 megabajtů. Tato paměť mi přijde jako dostatečná - při třiceti fotkách převážně v plné kvalitě jsem měl zabráno 35% uživatelské paměti. Součástí telefonu je i editor obrázků - zde můžete provádět několik operací s fotografiemi. Možné je přidat některý z rámečků (obzvlášť zamilovaný a filmový rámeček je povedený), přidat do fotografie další grafiku (k dispozici je asi dvacet obrázků - blesk, srdce, svatozář, vousy, vykřičník,...), udělat negativ fotografie, změnit jas, solarizaci, zaostřit, rozostřit, převést obrázek do šedých odstínů nebo použít některý z jednoduchých filtrů - sépie, obrysy,... V některém z dalších článků se pokusím vytvořit popis všech funkcí editoru. Dále je možné také fotografii ihned odeslat pomocí MMS nebo infraportu, popřípadě použít jako obrázek na pozadí telefonu. Pro posouzení kvality fotografií přikládám ZIP archiv s ukázkou deseti fotografií pořízených tímto telefonem. Pokusil jsem se vybrat fotografie z různých míst a za rozdílných světelných podmínek. Pro vytvoření kvalitní fotografie je třeba mít trošku zkušenosti a vědět co si s fotoaparátem můžete dovolit - telefon je například háklivý na nedostatečné osvětlení fotografovaného objektu, ale na druhou stranu mu vadí i příliš jasné a ostré světlo.Zvuky a multimédia
Pokud procházíte menu telefonu narazíte na složku Multimédia, která se dále větví do dalších podkategorií. V těch máte uloženy své fotografie, obrázky a zvuky. U uložených fotografií můžete měnit název, odesílat je po infra portu ven z telefonu, nastavit jako tapetu na pozadí displeje nebo je začít upravovat ve výše popsaném editoru. U každé fotografie je také vidět kolik zabírá místa v paměti. U uložených obrázků je menu stejné, neobsahuje však editor. Složka s uloženými zvuky je má stejnou strukturu. Jediný rozdíl že můžete nastavit uložený zvuk jako vyzváněcí. Dále je ve složce Multimédia ještě možnost zobrazit obsazení uživatelské paměti - uvidíte hned kolik vám zabírají fotografie, zvuky, obrázky, MMS, úoly v diáři,...
Zvuky a vyzváněcí tóny zůstaly u tohoto modelu stejné jako u MY X-5. Telefon obsahuje zhruba 30 typů zvonění. Polovina z nich je vytvořena pomocí MID souborů a jedná se o jednoduché melodie, které telefon *vypípá*. Ve druhé polovině naleznete nasamplované (nahrané) zvuky a melodie. Opět je zde například zvuk sonaru (ideální pro příchod zprávy), zvonění Big Benu, zvuky vydávané zvířaty (kráva, kočka, pes, žába,...) a pak několik úryvků známých skladeb. komu to nestačí může pomocí vestavěného záznamníku nahrát jakýkoliv zvuk o délce 30 vteřin a použít ho jako zvonění. Malá ukázka takto získaného zvuku je zde.WAP
Protože osobně WAP téměř nepoužívám, bude tato kapitolka velmi stručná. K dispozici je samozřejmě barevný wapový prohlížeč, se spoustou místa pro Vaše záložky. V přehledném menu nastavuje všechny potřebné parametry jak pro WAP tak i GPRS. Menu je uděláno opravdu přehledně a telefon nastavíte během chvilky. Pokud jste si koupili (koupíte) sérii určenou pro Čechy, budete mít navíc WAPový prohlížeč nastaven pro českého operátora. Pro jakého to bude záleží na čísle série. Číslo série končící 11 je nastaveno pro Eurotel a 08 pro T-mobile. Na Oskara jsem zatím nenarazil :-)

Hry
Telefon standartně obsahuje dvě hry - Čtverák a Megabox Conquest. Obě dvě Sagem dává do telefon již od řady 3000. První z nich je variace na klasickou patnáctku - přesouvání očíslovaných polí tak aby vytvořily souvislo řadu. Sagem však využil barevného displeje a skládáte místo čísel části obrázku. Můžete si vybrat jesli budete hrát na 9, 16 nebo 25 polí. Poslední variantou je Zamilovaný, kde musíte posouváním dostat obrázky milenců k sobě. Tato verze je podle mě nejlepší. Druhou hrou je Megabox Conquest - jde o zabírání území pomocí obkličování a vyhybání se nepřátelům. Další hry je možné stahovat pomocí technologie In-Fusio, který však není podporován žádným operátorem u nás.


Detail kurzorové klávesy, krytu čočky fotoaparátu a zámku zadního krytu

Organizace času a ostatní funkce
MY X-6 obsahuje jak klasické funkce používané ve starších modelech (budík, stopky, kalkulačka, převodník měn) tak nově i funkce pro organizaci času. K dispozici je kalendář s možností denního, týdenního a měsíčního přehledu. Po jeho vybrání dostanete přehledně a barevně zobrazené vybrané časové údobí. V tomto přehledu můžete prohlížet již zadané události nebo přidávat další. Při vkládání máte k dispozici několik předpřipravených kategorií (schůzka, nápad, událost, narozeniny,...). Při vkládá zadáte podle vybrané kategorie název, popis události, datum a čas začátku a konce, čas upozornění a opakování. Po vložení se přidaná událost ihned zobrazí v kalendáři. Další organizační funkcí je Úkolovník. Ten podporuje dva formáty vkládaných záznamů - textové a hlasové. U hlasových je použit diktafon a můžete ke každému úkolu namluvit 60 vteřin záznamu. U hlasových úkolů bych měl opět jednu výtku - nahraný záznam je na telefonu přehráván relativně potichu i při nastavené plné hlasitosti. Ke každému úkolu nastavujete ještě další parametry - Název, Kategorii, Čas splnění a Budík. Pokud skočíte do menu Úkoly a vyberete si konkrétní kategorii, zobrazí se vám všechny úkoly v ní. Každé kategorii úkolů je také možné nastavit jiné vyzvánění. Ostatní výše vypsané funkce se již neliší od předchozích modelů.

Nastavení telefonu
V hlavním menu naleznete samozřejmě také položku pro nastavení telefonu. Ta obsahuje podmenu Zvuky, Vzhled a styl, Fotoaparát, Volba jazyku, Nastavení volání, Zabezpečení, Sítě, Zkratky, Datum a čas a Ostatní funkce. V menu Zvuky je možné nastavit vyzvánění pro volání, sms, faxy, vibrace telefonu, zapnout a vypnout tichý mód (to se provádí i podržením klávesy * v pohotovostním menu). Dále v tomto menu naleznete diktafon do kterého můžete uložit 30 vteřin zvukového záznamu. Ten po uložení můžete použít pro vyzvánění. V menu Vzhled a styl nastavujete tapetu na pozadí telefonu, barevné schéma menu a vybíráte spořič displeje při nečinnosti. U Fotoaparátu nastavujete prodlevu samospouště, formát ukládaných fotografií a zvuk použitý při vyfocení objektu (na výběr jsou 3 druhy zvuků spouště klasických fotoaparátů a jeden zvuk kukačky :-). V menu s nastavením volání je možnost přesměrovat hovory, nastavit zobrazování čísel, počítadla hovorů, opakované volání, číslo hlasové schránky,... Zabezpečení pak obsahuje klasické funkce - zámek klávesnice, PIN, PIN2, kód telefonu při změně SIM karty, pevný seznam, omezení volání a poplatky. V menu Sítě nastavujete jaký mód připojení k síti chcete (automaticky nebo manuálně), typ sítě, preferovanou síť a chování GPRS (vždy zapnuto nebo na požádání). V menu Zkratky pak můžete přiřadit funkce na 2 programovatelné klávesy. Nastavit je možné například tyto zkratky: textové zprávy, vstup do seznamu, diář, rychlé volání čísla, fotoaparát, zapnutí infra portu, kalkulačku,... Zbývá menu pro Nastavení datumu a času a Ostatních funkcí. V něm naleznete konfiguraci automobilové sady, nastavení rychlosti datových přenosů (automatika nebo pevná rychlost z rozsahu 2400-115200 baudů) a nastavení spořiče energie, u kterého můžete vypínat podsvícení displeje, klávesnice nebo obojího.


Několik barevných variant krytů


Synchronizace s počítačem
Jak jsem psal v první kapitolce, k telefonu dostanete i CD se softwarem určeným pro spolupráci s telefonem. Využívat budete nejčastěji program Well phone, jehož plná verze se na CD nachází. Tento program provede instalaci modemu do Windows a všechny příslušné konfigurace, takže připojení na internet přes GPRS je otázka okamžiku. Další funkcí tohoto programu je správa kontaktů, sms zpráv a úkolů z kalendáře a úkolovníků. Program si vytvoří profil do kterého se stáhnou všechny položky z telefonu. Ty pak v počítači můžete editovat, mazat, vytvářet nové, exportovat, dělit do skupin nebo s nimy provádět hromadné operace. Po skončení operací provedete opět synchronizaci s telefonem a vše je hotovo. K této synchronizaci můžete opět použít jak kabelu tak infraportu. Dále na CD také najdete několik pdf souborů s popisem nastavení GPRS, instalace modemu do Windows,...
Pro práci s multimédii doporučuji program My pictures and sounds. Bohužel pro připojení kabelem trvá tento program na originálním kabelu Sagem (nepodařilo se mi zjistit jaký je rozdíl oproti doma stavěným), takže budete muset použít infra port. Po detekci telefonu máte možnost odeslat soubor (zvuk, obrázek, animaci) v podporovaném formátu a dovolené velikosti do paměti telefonu. Druhou možností je stáhnout vaše obrázky a fotografie do PC. V tomto případě pouze vyberete co a kam se bude stahovat a spustíte přenos. Při stahování fotografií jsem narazil na malý problém - dvakrát se mi stalo, že některá fotografie nešla stáhnout. Fotografie byla z telefonu odeslána, ale na konci program vrátil chybovou hlášku a fotografie se nepřenesla. Jednou pomohlo přejmenování fotografie, ale v druhém případě nazabralo ani to. Dalším programem, který můžete použít na práci s grafikou a zvuky je My discover. Bohužel je ve francouzštině, takže jsem si s ním příliš nerozuměl.

Co se nikam nevešlo, chyby, pochvaly
Při psaní o zprávách jsem zapomněl na funkci pro odpočet napsaných znaků v SMS zprávě. Tuto funkci Sagem opět nepodporuje a počet SMS do kterých se zpráva rozdělí se dozvíte těsně před odesláním. V několika diskuzích byla absence této funkce dost napadána. Mě přijde relativně zbytečná (při psaní mi záleží spíše na tom co napíšu a nechci být omezován tím že když někde ve zprávě uberu pět písmen tak ušetřím korunu za SMSku). Na odesílání správ bych měl ještě jednu výtku - displej je všude v telefonu perfektně využit, ale bohužel zde mi přijde jeho obsah poměrně chudý. Ale jedná se jen o můj subjektivní názor.
I přes spotřebu velkého barevného displeje musím pochválit výdrž telefonu na jedno nabití. Při počátečním zkoušení toho co telefon všechno umí, vydržel zhruba 5 dní. Teď již při normálnám provozu se výdrž na jedno nabití ustálila na 5-6 dnech, což je vzhledem k velikosti displeje a jeho spotřebě jistě vynikající výkon. Baterie je typu Li-Ion, u její kapacity si nejsem jistý - přímo na ní žádná hodnota napsána není, ale tuším že někde na webu jsem viděl hodnotu 1100mAh.
Hlavní věcí kterou musím vyzdvihnout je kvalita displeje - momentálně nenajdete podle mého názoru v telefonu kvalitnější displej než u tohoto modelu. Obraz je ostrý, barvy přímo nádherné (65000) a rozlišení plně dostačující (128x160). Za toto je tento telefon chválen ve všech recenzích, které naleznete. Za dobu co ho používám se mi dostaly do rukou další telefony s barevným displejem, ale žádný z nich nedosahuje svou kvalitou tomu co používá X-6. Je to jednoznačně největší trumf tohoto modelu.
Naopak největším nedostatkem je absence Bluetooth a Javy. Ani jednu z nich v telefonu nenajdete. Jedinou šancí je možná budoucí upgrade firmwaru telefonu s podporou Javy, ale jestli někdy bude k dispozici to nikdo neví.
Další výtka se týká české lokalizace - o chybě při nastavování času jsem již psal výše. Na další *kousek* vzniklý českou lokalizací narazíte při pokusu o odeslat nějakou položku z organizačních funkcí pomocí infraportu. Místo nabídky Odeslat Irda se objeví text Odesláno Irda. Vím že to není zas tak podstatná chyba, ale rozhodně kazí dojem.
Poslední dvě věci se týkají vypuštění dvou funkcí používaných ve starších telefonech. První jsou číselné zkratky v menu. Ty zmizeli u X-5 a ani v tomto telefonu je nenaleznete. Druhou věcí je rychlé vyhledávání kontaktů v adresáři - dříve bylo možné začít psát přímo z pohotovostního menu a pak jen použít tlačítko pro příjem hovoru a na displeji se objevil seznam jmen vyhovujících napsanému textu. Tuto funkci jsem používal neustále a proto mi její absence celkem vadí.

Závěr
Závěrem chci říci jedinou věc - tento telefon je to nejlepší co Sagem dosud vytvořil a zcela určitě ho mohu všem doporučit. Za slušnou cenu (kolem 8000,- s DPH) získáte skvěle vybavený telefon, s vynikajícím displejem a zajímavým designem. Proto pokud se rozhodujete koupit nový telefon, určitě se zamyslete i nad MY X-6. Určitě totiž nebudete litovat.

Pokud máte nějaký dotaz ohledně telefonu (na něco jsem zapomněl, podivně popsal,...), vložte dotaz do diskuze. Pokusím se odpovědět co nejdříve.
 
Komentáře, tisk, email upozornění:
Komentáře (12)
Tisk článku
Info email
 
Hodnocení článku:
Špatný článek (hlasováno 681x)
Normální kvalita (hlasováno 593x)
Dobrý až super (hlasováno 616x)
 
Související články:
MY C5-2 - modrý krasavec (07.06.2006)
Půl roku se Sagemem MY C-3b (02.01.2006)
Recenze telefonu MY X3-2 - malý, zvláštní a velmi odolný (08.08.2005)
Nejjednodušší telefon - Sagem VS1 (26.04.2005)
Letní novinka - MY C-4 (09.09.2004)
MY X-7: zůstává Sagemem (01.04.2004)
toplist

© TM 2005