SAGEM.THE.CZ

server
Sagem MY 3020 převlečený MW 3020?
Sagem MY3020 je duální mobilní telefon, hodně podobný telefonu MW3020. Oproti modelu MW3020 se liší v několika vlastnostech.
Vydáno: 14. 10. 2002 | Přečtení: 3730
Autor: Tratos | Komentáře (0) | Tisk článku | Info email

 

Převlečený MW 3020?
Na první pohled největší změnou je modře podsvícený displej technologií Back-lit. Nutno říct že podsvícení je opravdu kvalitní a displej je výborně čitelný jak na denním světle, tak zejména ve tmě. Tlačítka jsou pak podsvícena standardní zelenou barvou.
Druhá nejvíce viditelná změna je v barvě krytu, je totiž stříbrná. Stříbrný přední kryt jste mohli mít už na MW 3020, ale MY 3020 má stříbrný i kryt zadní (bohužel ne výměnný). Spolu s modrým podsvícením a stříbrným krytem vypadá MY3020 poměrně neotřele.

Zvuky a melodie
Mezi další vlastnosti telefonu patří 40 vyzváněcích dvouhlasých melodií. Další melodie lze složit buď ve skladateli v telefonu, nebo si je nechat poslat přes SMS nebo datový kabel. Vlastních melodií lze mít v telefonu několik, maximálně ale 20Kb. Přičemž jedna melodie vám ukousne z paměti přibližně 0,20 Kb (podle délky). Ve vlastním skladateli v telefonu nelze skládat vícehlasé melodie, ty je možné nahrát jen přes datový kabel.
Hlasitost zvonění lze nastavit ve 4 stupních. Při nastavení nejvyšší hlasitosti, zvonící telefon určitě nepřeslechnete. Dále je možné zapnout inteligentní zvonění, kdy telefon nejdříve vibruje a pak zvoní.

SMS a telefonní seznam
Telefon má vnitřní paměť na SMS zprávy a telefonní seznam. SMS zpráv lze uložit až 100 + další na SIM kartu. Při psaní SMS zprávy můžete využít český slovník T9 pro rychlé psaní. Posílání nebo přijmutí SMS zpráv delších než 160 znaků telefon nepodporuje. Znatelně také chybí počítání již napsaných znaků.
V telefonním seznamu si musíte vystačit jen s 50 položkami + dalšími na SIM kartě. Bohužel lze uložit ke každému jménu jen jedno telefonní číslo. Telefonní seznam lze rozčlenit na skupiny volajících. Těch lze mít v telefonu až 15 a každé lze přiřadit jiné vyzvánění a obrázek. Obrázků je v telefonu 20 a další je možné stáhnout z WAPu.

Displej
Displej je grafický jen horní část s ukazatelem signálu a stavu akumulátoru je maticová. Při psaní SMS zprávy lze využít 6 řádků textu, při čtení dokonce 7 řádků. Proto není problém najednou zobrazit celou SMS zprávu bez nutnosti skrolování. Pokud by někomu vadila příliš malá písmenka lze aktivovat lupu, tím se ale displej smrskne na 4 řádky textu.
Na displeji nelze měnit logo operátora, ale lze zapnout tzv. animované spořiče. Těch má telefon 5 a další lze nahrát přes WAP, maximálně ale 30Kb. Pak může po displeji třeba každou minutu chodit kojot, nebo létat letadlo.

Ovládání
Ovládání telefonu je občas poněkud chaotické. V menu listujete šipkou nahoru a šipkou dolů. Tlačítkem C volbu zrušíte a OK potvrdíte. Další dvě programovatelná tlačítka pod displejem mění svojí funkci podle potřeby. Někdy je nutné položku potvrdit pravým programovatelným tlačítkem, někdy tlačítkem OK a aby toho nebylo dost občas využijete i tlačítko prostřední. Ovládat telefon sedmi tlačítky je opravdu síla.
První úroveň menu je animovaná pěknými 3D obrázky. Další úrovně jsou již textové. Po menu se lze také zrychleně pohybovat stisknutím čísla položky v menu.

Další vlastnosti
Přístup k WAPu obstarává prohlížeč od společnosti phone.com. Díky velkému displeji který zobrazí 5 řádků textu + stavový řádek je brouzdání pohodlné. Prohlížení lze také přepnout do celého okna, kdy najednou vidíte až 8 řádků textu! Škoda že telefon standardně nepodporuje technologii GPRS. Lze ji však dodatečně softwarově aktivovat.
Hlasité hands-free je u Sagemů samozřejmostí, stejně jako vibrační vyzvánění. Obojí tomuto přístroji nechybí. Pro zkrácení volné chvíle máte na výběr ze tří her. Určitě se neztratí ani budík, časovač a kalkulačka. Zapomenout můžete na kalendář i plánovač, nic takového u tohoto modelu nenajdete.

Závěr
Telefon MY3020 je zajímavý zejména pro toho, kdo už v minulosti měl jiný model Sagemu. Novým uživatelům může zpočátku působit ovládání a orientace v menu potíže.
Podle dostupných informací by tento model neměl dosahovat takové poruchovosti jako model RC/MC 922.

 
Komentáře, tisk, email upozornění:
Komentáře (0)
Tisk článku
Info email
 
Hodnocení článku:
Špatný článek (hlasováno 663x)
Normální kvalita (hlasováno 757x)
Dobrý až super (hlasováno 560x)
 
Související články:
MY C5-2 - modrý krasavec (07.06.2006)
Půl roku se Sagemem MY C-3b (02.01.2006)
Recenze telefonu MY X3-2 - malý, zvláštní a velmi odolný (08.08.2005)
Nejjednodušší telefon - Sagem VS1 (26.04.2005)
Letní novinka - MY C-4 (09.09.2004)
MY X-7: zůstává Sagemem (01.04.2004)
toplist

© TM 2005