SAGEM.THE.CZ

server
RSS kanál
RSS je zkratka z RDF Site Summary (kde RDF je prozměnu zkratka z Resource Description Format). V principu jde o XML (eXtended Markup Langugage) vyjádření obsahu zpravodajských zdrojů. Když to napíšeme česky - na serveru se vytváří soubor rss.xml, který obsahuje informace o novinkách a aktuálních článcích na serveru. Tento soubor je možné pomocí speciálního programu načíst a zobrazit. Máte tak rychlý přístup k novým informacím na serveru aniž byste se na něj museli dívat prohlížečem. Výhody jsou jasné - díky malé velikosti rss.xml není se soubor velmi rychle zobrazí, nezatěžuje Vaši přenosovou linku a sami nemusíte neustále kontrolovat stránky zda se objevil nová článek. Na práci s RSS kanály můžete použít nejrůznější programy - mezi nejpoužívanější patří FeedReader a FeedDemon. Pokud používáte například internetový prohlížeč Firefox, můžete zkusit využít prohlížeč který je integrován přímo v něm.

RSS kanál přenáší pouze nejzákladnější informace - popis a adresu serveru za kterým následuje výpis jednotlivých příspěvků (maximálně třicet). RSS kanál tohoto serveru informuje o v první položce o posledních novinkách, které se normálně zobrazují na hlavní straně). Za touto částí již naleznete výpis pěti posledních článků - u každého se zobrazuje titulek, přímý link na článek a úvodní text. Pokud Vás některý z článků zaujme stačí kliknout ve čtečce RSS na název (popřípadě link) článku a ten se Vám již otevře v okně prohlížeče.

Soubor s RSS kanálem pro tento server najde na adrese: http://sagem.the.cz/rss.xml

Protože dotazů na rss kanál může být mnoho (programy zkouší periodicky aktualizovat rss kanál) a příliš by zatěžovaly server, je soubor s RSS kanálem generován na tomto serveru automaticky jednou denně (v nočních hodinách). Nemá tedy smysl nastavovat ve čtečce RSS krátký interval na aktualizaci kanálu. Pouze ve vyjímečných případech bude soubor s RSS aktualizován vícekrát denně.
toplist

© TM 2005