Jak na ICQ v nových Sagemech

Autor: Tomáš Macek (tm@the.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2007031301
Téma: Universal
Vydáno: 13. 03. 2007 (4930 zobrazení)
 
Dnešní návod ukazuje jakým způsobem nainstalovat JAVA aplikaci pro ICQ komunikaci do Vašeho telefonu. Obsahuje všechny nutné kroky, které musíte udělat abyste byli online skutečně vždy. Návod Vám může pomoci i při instalaci a nastavení ostatních Java programů a her.
 
Stažení ICQ klienta
Prvním krokem je samozřejmě stažení samotné Java aplikace. Proto nasměrujte vaše prohlížeče na adresu www.jimm.org. Jde o velice jednoduché stránky po nichž se proklikejte postupně přes tyto odkazy:
Start download assistant
English
Other Phones
Phones with MIDP2 support
All modules
Czech
Na této poslední stránce klikněte pro stažení na Jimm.jar file a Jimm.jad file. Oba dva soubory nahrajte nyní z PC na kartu nebo do paměti telefonu. To lze provést jednoduše pomocí USB kabelu, Bluetooth nebo nakopírováním obou souborů na kartu ve čtečce paměťových karet. Následující obrázek zobrazuje několik obrazovek Jimma - na Vašem telefonu však bude vypadat poněkud jinak - změní se písmo, ovládací prvky, grafika,...Instalace
Odpojte telefon od kabelu a v menu vyberte Multimédia a dále si najděte složku do které jste oba dva soubory uložili. Telefon neukazuje přípony souboru takže vyberte ve složce ten s menší velikostí (JAD - obsahuje pouze popis aplikace, vše ostatní je uložené v JAR souboru). Pomocí kontextových kláves vyberte Možnosti - Instalovat. Objeví se obrazovka Instalace MPAS, kterou potvrďte Ano. Dále potvrďte varování o tom že chcete opravdu aplikaci nainstalovat. Telefon se zeptá zda do složky Hry nebo Aplikace (je jedno co zvolíte - do příslušné nabídky se Vám přidá spouštěcí ikona).

Nastavení aplikace
Pokud jste provedli instalaci do Aplikaci - pres menu se nyní dostaňte do Aplikace - Aplikace. V seznamu by měl být vidět JIMM. Vyberte na něm Možnosti - Obecná nastavení - Spojení. Zde je třeba nastavit parametry v závislosti na operátorovi, kterého používáte. Pro Vodafone je třeba nastavit název přístupu (například Internet), zvolit že preferované spojení bude GPRS a v jeho parametrech zvolit jen APN a zadat slovo internet. V seznamu profilů pak u tohoto vytvořeného zvolte v možnostech položku Zapnout (u připojení se objeví hvězdička). Pak vše uložte a vraťte se na Možnosti aplikace a vyberte položku Nastavení. Vyberte Zabezpečení a na stránce se slovem Nedůvěryhodný potvrďte Ano. Objeví se kompletní nabídka zabezpečení. Vyberte Síťový přístup a zvolte možnost Při spuštění (pokud to neuděláte, aplikace se bude neustále ptát zda chcete opravdu odeslat data). Pak vyberte Možnosti - Spojení a zkontrolujte zda je jako aktivní profil vybrán ten, který jste vytvořili.

Nastavení JIMMa
Nyní spusťte Jimma a po nastartování jako první krok vyberte Možnosti. Zde zvolte Účet a do kolonek zadejte ICQ UIN (číselná označení vašeho účtu - přezdívku se vám do tohoto pole zapsat nepodaří) a k němu supertajné heslo (například karel :-). Uložte tyto změny a v Možnostech vyberte položku Síť. Zde pouze změňte Typ spojení na protokol HTTP. Ostatní nastavení již nejsou kritické pro provozování aplikace takž jejich nastavení nechám na Vás. Můžete si například nakonfigurovat cenu za přenesená data a kontrolovat náklady, nastavit si klávesové zkratky,...

Možné chyby
Během připojování se mohou objevit některé chyby. Osobně se nejčastěji setkávám s chybou o tom že ze sítě nepřišla žádná odezva (pokud je špatný signál), popřípadě že spojení bylo odmítnuto (ukončeno). Avšak vždy stačí spustit připojení znovu a vždy se mi podařilo do tří pokusů být připojen. Tento postup je vyzkoušen na telefonu My 501c, ale měl by být stejný i pro další nové telefony (např. řada 500, 600, 700,...). Pokud narazíte na problém s instalací - napište do diskuze. Pokusím se poradit.
 
TISKNI