Malý tip pro Sagem My pictures and sounds

Autor: Tomáš Macek (tm@the.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2006071203
Téma: Universal
Vydáno: 12. 07. 2006 (3192 zobrazení)
 
Do schránky mi přišel jeden mailík od René Horáka s malou radou která by se mohla někomu hodit. Přihazuji ho tedy jako článeček a protože jsem šťoura tak dole ještě připojuji malý dodatek.
 
Mám telefon Sagem MY X-8 a program My pictures and sounds ve verzi 7.12, ale myslím, že na ní moc nezáleží. Šlo mi to i na všech starších. Jediný problém je, že telefon při nedostatečně nabyté baterii ztrácí komunikaci. Avšak tento problém jsem vyřešil připojením nabíječky rovnou do kabelu. Také jsem si všiml v nějakých diskusích, že padání spojení s PC, lidi často štve. Bohužel nikoho asi nenapadlo, že výrobce doporučuje mít při synchronizaci plně nabitou baterii! Mě to odstranilo na všech sagemech (X5-2, X6 ,X7 a X8) veškeré problémy!!! Možná by stálo zato tuto malou zkušenost s baterií zmínit na webu. Po plném nabití a samozřejmě průběžném dobíjení, během přenosů, to vždy jelo jako víno.

Dodatek od TM:
Co se týká starších verzí - pokud máte novější telefon X6-2, X-8,... musíte mít verzi nejméně 7.07. Starší opravdu dost zlobí.

Připojení nabíječky do kabelu je ideální řešení. Toto zapojení používá například originální Sagem kabel u kterého na konci připojujete telefon a uprostřed je druhý konektor pro nabíječku (viz. obrázek dole).

Poslední dodatek se týká rychlosti přenosu - pokud máte nějakou větší melodii a nechce Vám projít do telefonu zkuste použít starší verzi programu která automaticky nezvyšuje rychlost přenosu na maximálních 115200 kbps.

 
TISKNI