Sagem dva v jednom ...

Autor: Číňan (cinan@email.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2006021301
Téma: MY X-8, MobileTV
Vydáno: 13. 02. 2006 (2718 zobrazení)
 
Tak a je to tady. Náš společný jmenovatel Sagem se pustil do technologických inovací a představí dnes ve Španělsku výrobek Sagem myMobile TV . Ano, nemýlíte se, jde o mobil s implantovaným televizním přijímačem pro signál DVB-H.
 
Novinka s označením myMobile TV vychází z dobře známého modelu myX-8 . Design telefonu je shodný, na první pohled se novinka odlišuje černým barevným provedením a vysouvací anténou pro příjem televizního signálu, která se vysouvá zespodu. Nový Sagem myMobile TV je stejně velký jako model myX-8, tedy 115 x 47 x 20.8 milimetru, jen hmotnost je nepatrně vyšší - 125 gramů.

Sagem myMobile TV
Mimo integrovaný přijímač televizního signálu a pár drobností se nový Sagem od modelu myX-8 po stránce další výbavy neliší. Telefon tak má TFT displej s rozlišením QVGA, který dokáže zobrazit 262 000 barev, 1,3 megapixelový fotoaparát, MP3 přehrávač, hlasový záznamník, Bluetooth, infračervený port, Javu MIDP 2.0 a Wap 2.0. Novinkou je výstup na běžnou televizi. Vestavěná paměř má hodnotu 40 MB. Paměřové karty formátu Mini SD nahradil formát Micro SD. Nový televizní Sagem je dvoupásmový (900/1800 MHz) a podporuje datové přenosy GPRS třídy 10. Výdrž telefonu se standardní Li-Ion baterií je až 350 hodin v pohotovostním stavu nebo až pět hodin hovorového času.

Uvidíme, kdy se velmi zajímavá a snad i povedená novinka objeví na komerčním trhu. O tom, zda-li bude výrobek úspěšný, bude rozhodovat převážně cena a konkurence. Ta se nechala slyšet a obdobný vývojový produkt hodlá na CEBITU 2006 představit nejen značka LG, ale také Siemens a Samsung.

Jen v české republice si opět (jak jinak) počkáme na úspěšnost na západních trzích a budemem doufat, že se u nás mobilní televize objeví v podobě Sagemu v přijatelné době a za příznivou cenu.
 
TISKNI