Skrytí loga operátora na Sagemech - doplnění

Autor: Tomáš Macek (tm@the.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2005092602
Téma: Universal
Vydáno: 26. 09. 2005 (3087 zobrazení)
 
Před nějakou dobou jsme zde měli malý návod jak schovat logo u telefonů V65. Provedl jsem ještě další malé testy a jejich výsledky popíši v tomto krátkém článku.
 
Procházel jsem technickou dokumentaci Sagemu, ve které jsou popisovány jednotlivá eeprom pole a kontroloval zda existuje ještě jiná cesta než popisovaná v minulém článku. Pro skrytí loga je však určen pouze field 240. Bohužel jak většina lidí zjistila, například s telefonem X-6 zůstáválo logo viditelné i po správné změně fieldu 240 (na mé X-6 se mi povedlo logo skrýt, ale bylo to bohužel jen v případě že jsem byl mimo signál svého operátora a byl jsem připojen do cizí sítě která poskytuje roaming).

Dostal se mi do rukou telefon MY X5-2, který má stejně jako například model MY X-7 možnost schovat logo operátora přímo v menu Nastavení telefonu. Porovnával jsem obsah eeprom pamětí před a po skrytí loga a zjistil jsem že i při této metodě se využívá pouze field 240, takže postup popsaný v minulém článku byl správný. Zkusil jsem ho použít ještě na telefon MY X3-2 a tam logo zmizelo okamžitě po změně a restartu telefonu. Takže pokud máte Sagem u kterého chcete logo skrýt a není to přímo telefon V65, nebojte se námi popsaný postup vyzkoušet. Na žádném telefonu není pole 240 chráněno kontrolním součtem takže při jeho změně nedojde k žádnému zablokování přístroje. Protože pole 240 ovlivňuje i další věci (zobrazování a typ hodin na displeji,...) zapište si před změnou původní obsah tohoto pole. V případě problémů se pak můžete vrátit zpět.
 
TISKNI