MY X-8 a datové kabely

Autor: Tomáš Macek (tm@the.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2005053101
Téma: MY X-8, MobileTV
Vydáno: 31. 05. 2005 (3226 zobrazení)
 
Dnešní krátký článek se týká připojení posledního telefonu Sagemu k počítači pomocí kabelu. Jde v podstatě jen o malé upozornění pro majitele tohoto multimediálního modelu.
 
Problém
K sepsání tohoto článečku mě přivedl telefonický dotaz jednoho fanouška naší oblíbené značky mobilních telefonů. Se zakoupeným telefonem byl v podstatě spokojen, jediná věc která ho trápila je spojení telefonu s PC. I přes předchozí zkušenosti se staršími modely a se sériovým značkovým kabelem se nepodařilo provést synchronizaci kontaktů, sms zpráv, úkolů,...

Příčiny
Telefon MY X-8 je vybaven stejným konektorem jako starší modely řad 9xx, 30xx a MY X takže s připojením kabelu nejsou problémy. Ty nastanou pokud se pokusíte s telefonem po kabelu (sériový na COM port) komunikovat. Žádný z programů (Wellphone, Sagem Doctor, Sagemak,...) se s telefonem nespojí. Nepomůže ani použití originálního Sagem COM kabelu. Telefon MY X-8 již vůbec nepodporuje sériové kabely. Spojení pomocí USB kabelu samozřejmě funguje (dále je samozřejmě možné použít Infra port nebo Bluetooth).Důvod proč komunikace přes COM porty nejde je logický - jeho rychlost je pro telefon nedostatečná. Pokud byste posílali svou oblíbenou skladbu v MP3 formátu (řekněme velikost 4 MB) po sériovém kabelu s maximální rychlostí 115 200 bps, zabere přenost několik minut. U USB již toto omezení neplatí protože i ve starší verzi podporuje rychlost 12 Mb za vteřinu.

Co použít?
Pokud uvažujete o koupi zařízení na realizaci spojení telefonu a počítače, mohu Vám z vlastních zkušeností doporučit MSI Bluetooth USB adaptéry s cenou kolem 700,-. Druhou možností je využít USB Sagem kabel který můžete objednat například na webech http://datovekabely.kvalitne.cz a http://bateriedomobilu.wz.cz.

Poděkování
Protože telefon MY X-8 nevlastním, musím poděkovat za většinu testů a rad Ondrovi (sagemcr@centrum.cz), který je majitelem asi největší sbírky mobilních telefonů Sagem na světě (pokud máte zájem o fotografie jeho sbírky, napište do diskuze - Ondra se určitě nebude bránit a udělá pár fotek, které budou poté zde na serveru k vidění).
 
TISKNI