Letní novinka - MY C-4

Autor: Bead (bead@email.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2004090901
Téma: MY C-4, Z-3
Vydáno: 09. 09. 2004 (5667 zobrazení)
 
Jako první Sagem po mnoha letech, kdy u nás tato značka skoro vymizela, se u nás v nabídce mobilních operátorů objeví Sagem MY-C4. Asi není náhodou, že ho začne prodávat T-mobile, jelikož ve státech kde tento operátor je již několik let, tuto značku nikdy nepřestal prodávat.
 
Tato pauza na našem trhu byla zapříčiněna hlavně pokusem vyrábět telefony řady MC-920 v Kladenské továrně, kde však výroba nedosahovala takových kvalit, avšak v ostatních zemí Evropy s tímto typem problémy neměli, ba byly ve své době velmi chváleny jak za výbavu, tak za kvalitu. Sagem se C4 ujal od svého čínského partnera, ale vnitřek je pořád Sagem a tak zůstává ovládání podobné jako u předchozích modelů. Jedná se o stylový, vysouvací telefon s bohatou výbavou. V průběhu září by se měl u T-mobilu začít prodávat buď jako dotovaný kousek (za 1kč + aktivační poplatek), nebo v předplacené sadě a to za 3799kč.Zpracování
Telefon bude prodáván jen v jedné barevné kombinaci a to metalicky červeno-stříbrný. Zpracování je velmi dobré, možná nikomu půjde trochu ztuha vysouvání, ale na to si určitě časem každý zvykne. C4 je sice plastová, ale kvalitou plastu by se dala přirovnat i k mnohem dražším telefonům.

Ovládání
Telefon v zavřeném stavu nabízí jen základní klávesy pro základní funkce. Po otevření nám nabídne i nezbytnou alfanumerickou klávesnici. Klávesy jsou dost veliké, aby se na nich dalo dobře psát, výjimkou jsou však funkční klávesy, které jsou zbytečně tuhé. Kříž se směrovými šipkami je stejný jako u starších telefonu řady MY, takže pro potvrzení musíte použít jednu z funkčních kláves. Menu je také velmi podobné starším telefonům této řady, proto zůstává jednoduché a pohodlné.

Display
Displej je velmi povedený, ačkoli je pasivní, díky svému jasu, kontrastu a sytosti barev vypadá jako aktivní a pokud by to výrobce netvrdil, tak to jen málo kdo pozná. Rozlišení je 128x128 a úhlopříčka je 38mm. Dokáže zobrazit až 65 536barev a na telefon této třídy je to výborné.

Další funkce
Jak už je u Sagemu zvykem, nechybí ani hardwarový modem, ani GPRS třídy 10. Pro připojení s PC vám musí však vystačit USB kabel, jelikož IrDA ani Bluetooth v telefonu není. Ke kabelu bude přibalen samozřejmě i synchronizační software, avšak není dosud jasné zda bude součástí balení, a nebo jej budete moci dokoupit jako příslušenství. Fotoaparát u tohoto modelu také nenajdete. Nic důležitého však telefonu nechybí. C4 podporuje všechny druhy zpráv, odpočítává znaky a ukazuje jakou zprávu máte rozepsanou. Při používání T9 bude během psaní psát i s diakritickými znaménky, ale odešle zprávu bez nich a tak vám neubere žádné znaky. Do telefonu se vejde 100 SMS a v případě MMS vám poslouží sdílená paměť (asi 4,5MB) což je velmi slušné. Do sdílené paměti se počítají všechny obrázky, animace, melodie, či kontakty, nebo úkoly. Seznam je vícepoložkový s možností vložení fotografie ke kontaktu. Nechybí jak běžné kancelářské funkce (budík, kalendář, kalkulačka, hlasový zápisník), tak ani Java či MIDP 2.0. Melodie jsou polyfonní a při hovoru si můžete zapnout hlasité handsfree.
 
TISKNI