Programy pro Sagem

Autor: Tomáš Macek (tm@the.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2004042801
Téma: Universal
Vydáno: 28. 04. 2004 (8487 zobrazení)
 
Každou chvíli se objevují dotazy jaký program použít při práci se Sagemem. Proto jsme pro Vás připravili malý přehled několika nejpoužívanějších programů spolu s jejich krátkým popisem.
 
My Pictures and Sounds
Nejlepší program pro práci s obrázky, animacemi a zvuky pro Vašeho Sagema. Do verze 7.04 program vyžadoval originální kabel, ale to již naštěstí neplatí. Program má velice jednoduché ovládání a práce s ním je rychlá. Hlavní nevýhodou je že často nechce komunikovat s některými kabely a zprovoznění se tedy stává problémem. Při používání doporučuji v nastavení programu Vypnout optimalizaci datového toku a v telefonu si místo Automické rychlosti nastavit pevnou hodnotu (například 57600 baudů).
Poslední verze má číslo 7.05

2004042801_0.jpg, 450x176 px. (14388 bajtov)


+ jednoduché ovládání
+ česky
- problémy s některými PC a kabely
- občas chyby při ukládání souborů

Sagem Doctor
Jeden ze starších ale ve své době nejužívanějších programů. Dovoluje zálohovat celou eeprom a ram (nebo jejich části), nahrávat tyto zálohy zpět do telefonu, ověřovat u starších telefonů kontrolní součty, měnit IMEI,... Jak je psáno výše - jde o starší program takže dnes ho využijete pouze na editaci eeprom. Program má jednoduché textové rozhraní a bezproblémově komunikuje se všemi Sagemy přes jakýkoliv kabel. Poslední verzí je 1.4c (na webu můžete najít i verzi 1.4f - jedná se o hacknutou 1.4c s aktivovanými funkcemi navíc). Před prací s tímto programem si v telefonu musíte nastavit pevnou rychlost (tato rada platí pro všechny starší programy.

+ rychlost
+ jednoduchost
- uživatelské rozhraní

WellPhone
Tento program je dodáván k novým Sagemům. Podporuje celou sérii MY a můžete s ním editovat telefonní seznam, sms zprávy, úkoly, kalendář. Dodávaná verze programu je optimalizována přímo pro Sagem. Při instalaci Vám program vytvoří skupinu zástupců z které můžete snadno spustit jak samotný WellPhone tak i průvodce připojením přes GPRS, My pictures and sounds,... Program se velice lehce ovládá a je výhodné v něm dělat zálohy kontaktů, sms zpráv,... Caši zálohu si můžete vyexportovat do několika různých formátů. Nevýhodou je že při kopírování kontaktů dojde občas ke ztrátě některého z nich.

2004042801_2.jpg, 500x454 px. (34974 bajtov)


+ jednoduché ovládání
+ podpora úkolů a kalendáře
- někdy ztrácí kontakty

Sagemák
Jediný český zástupce mezi programy pro Sagem. Ve své době patřil k naprosté špičce díky množství funkcí které podporoval - editace PROM, melodie, loga, rozšířené nastavení telefonu, zobrazení obsahu displeje na monitoru,... Jeho vývoj skončil někdy před rokem takže má Sagemák trochu problémy s novými telefony (pokouší se číst v PROM a RAM chráněná pole). Jinak program nabízí přehledné a jednoduché ovládání, velké možnosti pro hrátky se staršími telefony řady 9xx a od začátku tohoto roku je ZDARMA. Po prvním spuštění program provede automatickou registraci a po ní máte přístupné všechny funkce.
Poslední verze má číslo 4.3.

2004042801_3.jpg, 500x374 px. (26096 bajtov)


+ detailní informace o telefonu
+ podpora češtiny a dalších jazyků
+ zdarma
+ velké možnosti změny nastavení telefonu
- občas nestabilní

Telmem plus
Momentálně asi nejvíce používaný program na úpravu telefonu. Tak jako Sagemák podporuje velké množství funkcí a je připraven i na práci s novými telefony. Kromě klasické editace PROM polí můžete konfigurovat programovatelné klávesy, měnit si loga, upravovat skóre v hrách, mazat logo operátora (funguje pouze v některých případech), zálohovat kontakty a sms, ovládat telefon přes PC (to umí i Sagemák),... Poslední verze má číslo 3.7


2004042801_4.jpg, 500x390 px. (25185 bajtov)


+ podpora nových telefonů
+ spousta funkcí
- občas zmatené ovládání


Pokud chcete vyzkoušet jesště další programy, koukněte se po webu na názvy My Discover, ASTU, Sagem Logo tool, Sagem loaderPRO, Chris Calc,...
 
TISKNI