Problémový upgrade MY X-5 série 251197143

Autor: Tomáš Macek (tm@the.cz)
Adresa článku: http://sagem.the.cz/view.php?cisloclanku=2003080701
Téma: MY X-5
Vydáno: 07. 08. 2003 (3491 zobrazení)
 
Protože se množí dotazy jak to vypadá s upgradem a následnými problémy po něm, pokusil jsem se sepsat krátký článek na toto téma.
Doplněno: - možnost opravy v Čechách
 
Stažení a použití upgradu
Potřebný upgrade naleznete na serveru www.planetsagem.com v sekci Download - Upgrade My X-5. Jedná se o jediný soubor s velikostí nepatrně pod 8 MB. Po spuštění stačí postupovat podle návodu (v podstatě jen nastavíte na jakém COM portu je telefon připojen a ostatní možnosti nastavíte na Automatic) a za deset minut je hotovo. Pak stačí už jen vypnout a zapnout telefon a nové funkce jsou k dispozici.

Problémy po upgradu
V podstatě se jedná o jedinou věc - WAP. Pokud v menu vyberete položku WAP a potvrdíte ji tlačítkem OK nastanou problémy. V tu chvíli se zastaví animace ikonky na displeji a telefon takto zůstane pár vteřin. Po té se maličko změní barvy - všechny se stanou na chvíli světlejšími. Na to telefon skočí do pohotovostního stavu a připojí se znova k síti (objeví se logo operátora) a naskočí signál. Podobně to dopadne i u pozadí, melodií, spořičů,... jakmile vyberete možnost stáhnout je pomocí WAPu.

Možnost opravy:
V Praze se českému Sagemu podařilo zjistit závadu a odstranit ji. Jde opravdu o chybu ve firmwaru, která blokuje WAP menu. Odstranění se provede nahráním nové verze firmwaru (JE3.9H), která již problémy nemá a WAP, stahování položek pomocí WAPu a nastavování GPRS funguje tak jak má.
Pokud máte tedy telefon se stejným problémem můžete se obrátit na české zastoupení firmy Sagem, kde vám nahrají korektní verzi firmwaru. Kontaktní adresa je:

Sagem Communication CZ s.r.o.
Office Park Nové Butovice
Bucharova 8/1314
158 00 Praha 5
Czech Republic
www.sagem.cz

Zároveň by mělo dojít k opravě updatu na serveru www.planetsagem.com, takže tento update by již měl být také bezpečný (ale zde bych opravdu vyčkal ještě několik dní, protože nevím jak rychle administrátoři provedou opravy)
 
TISKNI