SAGEM.THE.CZ

server
Komentáře
Komentáře ke článku Malý tip pro Sagem My pictures and sounds
Autor: Tomáš Macek | Vydáno: 12. 07. 2006
Vložení nového komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Váš email:

Nadpis komentáře:

Text komentáře:

Bohužek kvůli neustálým pokusům spammerů a podobných lidí o rozesílání spamu přes webové formuláře musím udělat malou ochranu. Proto pokud chcete aby Váš text, dotaz či poznámka byla uložena musíte do pole s textem Vašeho příspěvku vložit jako první slovo výraz ochrana. Pokud to neuděláte Váš příspěvek se neuloží. Je mi líto, že musím použít tuto metodu, ale jinak musím téměř denně mazat několik stovek nesmyslných příspěvků.
Ondra
No mam odskouseno ze prez bluetooth je to spolehlive a jeste lepsi reseni je datovy kabel s potporou nabijeni z usb. www.sagem.xf.cz
Autor: sagemcr | Vloženo: 12. 07. 2006 16:58:41 | Reagovat
Starší MPAS - přenos do telefonu - spousta tipů a zkušeností
Jak píše Tomáš Macek, pro přenos větších souborů (nad cca 10kB) do telefonu (mám myV-65, téměř shodný s myX-7) znám jediný spolehlivý způsob - použít MPAS v7.06 (novější už automaticky přenastavují rychlost připojení v telefonu) a nastavit v telefonu rychlost přenosu např. 38400kbit. Je třeba to vyzkoušet. 9600kbit pojede vždycky, ale je to desně pomalé. :) 57600kbit už většinou dělá problémy, může to však záviset na konkrétním modelu telefonu.
Mám prakticky ověřeno, že do telefonu popsaným způsobem bezpečně narvu soubor AMR o velikosti 128kB. Zde je však ještě další problém, že ne každý AMR soubor telefon akceptuje... To je už ale na jiné povídání.

Další tip - po dobu stahování souborů z telefonu je třeba udržovat stále podsvícený displej (mačkat tlačítka, např. červený telefonek, nebo vlézt do servisního menu a pustit test displeje), pak téměř nedochází k výpadkům a přerušení komunikace. Zde jde zřejmě o problém usínání komunikace do úsporného režimu. Rovněž pomáhá mít zapojené nabíjení, pak je usínání zřejmě zcela potlačeno a komunikace funguje asi nejspolehlivěji z mě známých řešení.

Mám za to, že při rychlém přenosu do telefonu tento nestíhá pracovat s přijímanými daty a ukládat je do flash, což vyústí v úplné zablokování komunikace přes kabel a telefon je nutno vypnout/zapnout. Také je možné, že samotný MPAS špatně akceptuje stavové pakety z telefonu a nerespektuje BUSY stav, nevím.

Je možné, že můj home-made kabel má konstrukční nedostatky a pro přenos velkých souborů je třeba zapojit ještě další signály COM portu do telefonu a ne jen RxD/TxD a na COMu mít dvě propojky, ale nikde jsem jiné řešení nezahlédl. Na GPRS jsem však nikdy neměl problém, ani s mnohahodinovým spojením.

DuckDaffy
Autor: DuckDaffy | Vloženo: 24. 07. 2006 11:11:14 | Reagovat
Re: Starší MPAS - přenos do telefonu - spousta tipů a zkušeností
Jen bych doplnil predchozi prispevek - pri vypnutem podsviceni opravdu usina i komunikace (i kdyz pri bezicim datovem prenosu by usnout v te chvili rozhodne nemela). Stary program Sagemak mel moznost tuto vec nastavit manualne (ale nevim jestli to do eeprom nezapisoval nekam kam uz u novych telefonu nedosahne).
Autor: TM | Vloženo: 25. 07. 2006 15:16:32 | Reagovat
Re: Re: Starší MPAS - přenos do telefonu - spousta tipů a zkušeností
Mám dojem, že to usínání bylo ve fieldu, který je v nových řadách buď chráněn kontrolním součtem nebo přímo blokován. Bylo by fajn to zjistit a případně vyzkoušet, zda by to pomohlo. :) Otázkou je, jak by se při vypnutí usínání komunikace zvýšil odběr proudu, zda příliš neklesne výdrž mobilu..

Co je zajímavé, tak Well Phone Sagem funguje velmi dobře i při zhasnutém displeji a dokonce i při aktivním šetřiči displeje, takže buď komunikuje v jiném režimu (čistě přes AT příkazy?), nebo dočasně toto usínání komunikace vypíná. Vrtá mi to hlavou.

DuckDaffy
Autor: DuckDaffy | Vloženo: 31. 07. 2006 13:11:00 | Reagovat
Re: Starší MPAS - přenos do telefonu - spousta tipů a zkušeností
jakej používaš softver pro prenos ,mam stejny mobil jako ty a nevim jak na to,už mam kabel. za pomoc predem dekuju
Autor:   | Vloženo: 02. 11. 2006 13:57:34 | Reagovat
Re: Starší MPAS - přenos do telefonu - spousta tipů a zkušeností
a kde bych ten MPAS v7.06 mohl sehnat ? dekuju predem
Autor:   | Vloženo: 25. 11. 2006 15:14:29 | Reagovat
toplist

© TM 2005